درباره ما

 تاریخچه :

دانشکده پرستاری و مامایی حضرت زینب (س) لارستان بر اساس مصوبه یازدهمین نشست شورای گسترش دانشگاههای علوم پزشکی مورخه ۷/۴/۱۳۶۶ تاسیس گردید و این مرکز ابتدا در یک مدرسه ۵ کلاسه با امکانات محدود راه اندازی شد اما در سال ۱۳۷۰ مجموعه گسترده ای در زمینی به مساحت ۱۰ هکتار و با زیربنای بیش از ۶۷۰۰ متر مربع با امکانات وسیع ایجاد و دانشکده به آنجا انتقال یافت . از سال تاسیس تا پایان سال ۱۳۸۹  این دانشکده زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی شیراز فعالیت داشته و از سال ۱۳۹۰ به صورت یک واحد مستقل با عنوان دانشکده علوم پزشکی لارستان فعالیت خود را ادامه داده است .

این واحد در جنوب شرقی استان فارس در شهری به نام لار که مرکز منطقه لارستان است قرار دارد .

واحد های مختلف در دانشکده عبارتند از :

۱- واحد آموزشی : شامل معاونت آموزشی – خدمات آموزشی میباشد که کلیه امور مربوط به دانشجویان و اساتید را انجام می دهد . و کلاسها و آزمایشگاهها ی بیوشمی , فن پرستاری و آناتومی زیر نظر این واحد میباشد .

۲- واحد پژوهشی : شامل معاونت پژوهشی که کلیه امور پژوهشی مربوط به دانشجویان و اساتید را انجام می دهد و کتابخانه , سمعی و بصری , کمیته تحقیقات دانشجوئی و واحد کامپیوتر و مرکز اینترنت زیر نظر این واحد می باشد .

۳- واحد پشتیبانی : شامل معاونت پشتیبانی و دانشجوئی می باشد که کلیه امور اداری و مالی مربوط به دانشجویان و کارکنان را انجام می دهد .

۴- واحد دانشجویی – فرهنگی : شامل مدیر دانشجویی فرهنگی می باشد که کلیه امور مربوط به دانشجویان را انجام می دهد .

 

امکانات دانشکده :

۱- آزمایشگاهها

۲- کتابخانه : مخزن کتاب , مجلات تخصصی و آرشیو روزنامه – سالن مطالعه

۳- واحد سمعی و بصری

۴- واحد کامپیوتر و مرکز اینترنت

۵- کمیته تحقیقات دانشجوئی

۶- سالن آمفی تئاتر

۷- کلاس درس

۸- نماز خانه

۹- سیستم خنک کننده و گرمایشی مطبوع

۱۰- سلف سرویس

۱۱- خوابگاه

۱۲- سالن کنفرانس در حال ساخت

این دانشکده با توجه به امکانات بالا و تلاش اساتید؛مربیان ؛ خود دانشجو و همکاری کارکنان توانسته از بدو تاسیس تا بحال تعداد۱۱۱۲ دانشجوی موفق و با بنیه علمی بالا در سطح دانشکده و دانشگاه تربیت نماید . که بیشتر آنها در دانشگاهها و بیمارستانها مشغول به کار میباشند و بعضی از آنها بیش از ۷۴ دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری P.H.D  قبول شده اند که یا در حال گذراندن دوره های مذکور می باشند یا مشغول به کار هستند .

واحد های دانشجویی – فرهنگی

۱-  دفتر نهاد رهبری

۲-  بسیج دانشجوئی

۳- انجمن علمی

۴- کانون قرآن و عترت

۵- کمیته فیلم

۶- هلال احمر

۷- شورای صنفی

۸- جامعه اسلامی دانشجویان

تشکلهای مذکور در طول سال تحصیلی برنامه های بسیار متنوعی از جمله برگزاری جشن ها با مناسبت های مختلف مثل ازدواج دانشجوئی ؛ ایام مبارکه ؛میلادها ؛ فارغ التحصیلی ؛ برپایی اردوهای تفریحی – علمی – فرهنگی ,زیارتی و سیاحتی , برپایی مجالس عزاداری ؛ مسابقات علمی – فرهنگی – اسلامی ؛ برپایی نمایشگاههای مختلف نقاشی وکتاب ؛ بازدید از آثار باستانی از قبیل : باغ نشاط ؛ قلعه اژدها پیکر ؛ بازار قیصریه ؛ حمام باغ نشاط ؛ آب انبارهای بزرگ وقدیمی و  سایر فعالیتها را با همکاری مدیریت و کارکنان و دانشجویان بر گزار می کند .